Ofis Taşımacılığının Detayları
Ofis taşıma işlemi bir çok nakliye firmasının sıklıkla yaptığı bir faaliyet olarak dikkat çekiyor. Özellikle İzmir'in sanayi ve firma alanlarında büyümesi ofis taşıma işlemlerinin daha hızlı ve sık yapılmasına neden oluyor. Ev taşıma işlemlerinden farklı olarak yürütülen ofis taşımanın dikkat edilmesi gereken en önemli özellikleri arasında zamanında teslimat ve değerli eşyaların deforme olmadan taşınması geliyor. Bugün sizlere ofis taşımacılığında dikkat edilmesi gereken hususları ve çoğu zaman yanlış yapılan taşımacılık faaliyetlerini detaylı bir şekilde açıklayacağız. Güven-taş kalitesi ile ofis taşıma hizmeti alan yüzlerce kurumsal müşterilerimizin görüşlerini referanslar bölümümüzden inceleyebilirsiniz.

Ofis Taşıma Nasıl Olmalı?

Büyük sorumluluklar gerektiren ve plansız yapılması durumunda ciddi maddi hasarlara yol açan ofis taşımacılığı, hizmeti alan kurumsal firmaların dikkatle takip ettiği bir nakliye sektörüdür. Başarılı bir şekilde gerçekleşmesi planlanan ofis taşıma işlemlerinin başında ekspertiz hizmeti gelmektedir. Ön anlaşma yaptığınız nakliyat firmasının size göndereceği bu nakliyat ekspertizi ofisinizin eşyalarının miktarını, boyutlarını ve nakliyat sırasındaki yol güzergahlarını tespit ederek taşımacılık sırasında kullanılacak yardımcı malzemeleri ve nakliyat aracınında özelliklerini belirlemektedir. Bir sonraki ve en önemli aşama ise nakliyat süresi boyunca eşyaların sigortalanmasıdır. Firmalar için hayati önem arz eden sigortalı taşıma günümüzde bir çok profesyonel nakliyat firması tarafından verilmekte olup büyük ve başarılı sigorta firmaları ile çalışılmaktadır. Örneğin Güven-taş nakliyat, taşımacılık boyunca eşyaları "Allianz Sigorta" ile garanti altına almaktadır. Taşınma hizmeti alan firmalara büyük güvence sağlayan bu hizmet sayesinde eşyalara gelebilecek her hangi bir hasar durumunda firmalar zararı karşılamaktadır. Taşımadan önceki son aşama olan ve nakliyat firmalarının demirbaşı olarak kabul gören paketleme malzemelerinin de ofis taşıma işlemlerine uygun olması gerekiyor. Kullanılacak bu malzemelerin daha önce kullanılmamış olması, dayanıklı ve hijyenik olması gerekmektedir.

Ofis Taşımacılığında Yapılan Hatalar

Genellikle kurumsal olmayan firmaların gerçekleştirdiği hatalar yüzünden bir çok şirket taşıma sırasında ciddi maddi kayıplar yaşıyor. Bu kayıplar eşyalar olduğu kadar zamanında gerçekleşmeyen teslimatlarda firmaları zarara uğratan diğer hatalar olarak dikkat çekiyor.