Nakliyat Sigortası Hakkında Bilgilendirme

Hizmet sektörünün genelinde verilen servisin yanında sunulan faaliyetlerin garanti altına alınması yani sigortalanması müşteriler için olumlu yönde etki etmektedir. Özellikle taşımacılık gibi alanlarda değerli eşyaların nakliyesi, taşınması ve sevkıyatı sırasında oluşabilecek hasarları en aza indirmek ve müşterilerin olası mağduriyetlerini gidermek için ortaya çıkan nakliyat sigortası günümüzde bir çok evden eve nakliyat firması tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bir çok kurumsal ve başarılı nakliyat şirketi sigortalı taşıma hizmetini standart ek hizmetleri arasında sunmaktadır. Temelini müşterinin memnuniyetini arttırmaya yönelik bir çalışma olan bu hizmet ayrıca firmaya olan sadakati ve bağlılığı sağlamaktadır. Özel bir sözleşme olan sigortalama hakkında daha detaylı bilgi edinmek ister misiniz?


Firmalar Sigortalı Nakliyatı Nasıl Yapıyor?

Evden eve nakliyat firmaları bu hizmeti verirken üçünü şahıs yada şirketlerle ortaklaşa çalışmaktadır. Piyasada bulunan bir çok sigorta şirketi ile eş zamanlı gerçekleşen bu anlaşma doğrultusunda eşyalarınız taşınma süresince sigortalanır. Nakliyat firması ile müşterinin anlaşma şartlarına göre şekillenen bu sözleşme sayesinde taşınacak tüm eşyalarınız sigorta kapsamına girer. Müşteri açısından dikkatli bir şekilde takip edilmesi gereken sözleşme ile eşyalarınız gerçek anlamda korunmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise eşyaların eve geldiğinde hasarsız olduğunun tespit edilmesidir. Örneğin aradan bir kaç gün geçtikten sonra kolileri hala boşaltmadıysanız ve kırık yada deforme olmuş bir eşyanız varsa bu sigorta kapsamına girmeyecektir. Bu yüzden mutlaka aynı gün hatta nakliye personelinin yanında tüm eşyalarınızın hasarsız ve eksiksiz taşındığına emin olup kontrol edin. Unutulmaması gereken bir diğer hususta nakliyat firmaları yasal olarak eşyalarınızı sigortalamak zorunda değildir bu hizmet ek olarak firmanın inisiyatifine kalmış bir ücretsiz servistir.