Nakliyat Firması Seçim Önerisi

Nakliyat firması bulmak titizlik gerektiren ve oldukça önemli bir konudur. Bir nakliyat firması olarak şunu belirtmemiz gerekirse, öncelikli olarak arayacağınız özelliklerin başında nakliye fiyatı değil, firmanın kurumsallığı ve verdiği hizmetin niteliğine önem verin. Evet nakliyat piyasasında taşımacılık işini oldukça ucuz fiyatlara yapan ve "merdiven altı" diye tabir ettiğimiz kişiler bulunmakta ancak sektördeki 30 yılı aşkın tecrübemize dayanarak belirtmek isteriz ki bu tip yerlerden hizmet alan müşterilerimiz genellikle hep şikayetçi ve memnun değiller, çünkü tam anlamı ile müşterilere nakliyat hizmeti vermiyorlar. Bir çok eşyası kırılan ve deforma olan kişiler bir daha o tarz firmalarla çalışmayacaklarını kesin bir dille söylüyor.

Güven-taş Önerileri

Bugün size evden eve nakliyat sektörünün lider firması olan Güven-taş'dan bir kaç önerilerde bulunarak nakliyat firması nasıl seçmelisiniz bunları anlatmaya çalışacağız.

Nakliyat Firması Seçerken

Eğer aceleniz varsa çevrenizde bulunan nakliyat firmaları iyi bir çözüm olabilir, ancak yinede kapsamlı bir araştırma yapmanızda fayda var. Örneğin Karşıyaka'da yaşıyorsanız önceliğiniz Karşıyaka evden eve nakliyat firması seçmenizde her zaman fayda var. Bunun başlıca nedeni ise, ilgili nakliyat firmasının bölgeyi iyi tanıyor olması ve mesafe nedeni ile daha az maliyetin çıkacak olmasıdır.

Nakliyat İçin Gün Seçimi

Haftalık bir planlama yapmak ve daha uzun günler için randevu almak her sektörde olduğu gibi nakliyat sektöründe de nakliyat alanında da size maddi olarak kazanç sağlayacak etkenlerin başında geliyor. Gün seçimi sırasında işinizin ve özel hayatınızın durumunu göz önünde bulundurmalısınız. Nakliye işlemleri bittikten iki üç gün sonra eve eşyaları yerleştirmeniz için size zaman kalması gerekiyor.

Asansörlü Taşıma Hizmetini Deneyin

Günümüzde artık tüm nakliyat firmaları asansörlü taşıma sistemine geçmiş durumda. sizde yüksek katlarda oturuyor ve ağır eşyalara sahipseniz bu konuda en iyi taşınma yöntemi asansörlü nakliyat hizmetidir. Nakliyat firmasına mutlaka nasıl tanışacağınızı sorun ve asansörlü taşımayı istediğinizi belirtin.

Eşyalarınıza Sigorta Yaptırın

Ne kadar dikkat edilirse edilsin istenmeyen durumlar ve bazı hatalar yüzünden eşyalarınız zarar görebilir, bu sebeple nakliyat firmalarının sigortalı taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.