Nakliyat eksperi

Nakliyat eksperleri, taşıma hizmeti alınmadan önce genellikle nakliyat firmaları tarafından temin edilen taşımacılık işini daha profesyonel hale getiren bir hizmettir. Nakliyat firmaları tarafından ücretsiz olarak sunulan ekspertiz, taşınma işlemlerinden bir kaç gün önce yeni evinizi, eşyalarınızı ve taşıma işlemi yapılacak evi inceleyerek ön raporunu müşteriye ve nakliyat firmasına sunar böylelikle taşınma işleminin nasıl yapılacağını, detaylı bir şekilde belirlenir.
Nakliyat eksperi günümüzde her evden eve nakliyat hizmeti veren firmalarda aktif olarak bulunmakta çünkü fiyat verirken mutlaka ön keşif yapılmalı ve evin konumu, eşyaların miktarı gibi nakliyat fiyatını belirleyen unsurlar tespit edilmelidir. Nakliye firmaları için hayati yeri olan eksperler maliyetleri azaltma konusunda şirketin bünyesinde bulundurması gereken çalışanları arasında yerini almalıdır.

Nakliyat Eksperlerinin Sağladığı Avantajlar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi nakliyat firmalarının büyüklüğüne, yaptığı işe ve aylık cirolarına göre belirli sayıda nakliyat eksperleri bünyesinde bulundurmalıdır. Modern ve başarılı nakliyat firma imajını güçlendiren bu personeller mutlaka alanlarında deneyimli, sertifikalı ve taşımacılık sektörü hakkında bilgili olmalıdır. Özellikle firma için taşıma maliyetlerini en aza indirmesi hedeflenen nakliyat eksperleri şirketlerine ve müşterilere sağladığı avantajları ise şöyle sıralayabiliriz.
* Taşınacak evin konumunu yeni ev ile arasındaki ulaşımı ve mesafeyi tespit eder.
* Evdeki eşya miktarını, boyutlarını analiz ederek firmanın kullanacağı paketleme malzemelerini, taşıma işinde kullanılacak personel sayısının miktarını belirler.
* Taşıma esnasında tüm risk faktörlerini belirler. (asansörlü taşıma olacaksa yeni ve eski evin konumu balkon ve çevre kontrolü)Nitelikli Nakliyat Eksperi Nasıl Olmalıdır ?


Nakliyat sektöründe seçilen personeller firmanın kurumsal imajını belirlemektedir. Bu sebepten dolayı firmanın bünyesindeki elemanların eğitimli ve taşımacılık sektöründe başarılı olması gerekmektedir. Aynı durum nakliyat eksperleri içinde geçerlidir. Başarılı bir nakliyat eksperi hem müşterisini hemde çalıştığı firmanın çıkarları doğrultusunda hareket etmelidir. Müşteri ve firmasına sunacağı raporlar gerçeği yansıtmalı ve detaylı olmalıdır.