Kış Aylarında Yalıtım Önerileri

Sonbaharın bitimiyle beraber kış dönemine giriyoruz evinizde ve çalıştığınız yerde yapacağınız yalıtımlar ile kış aylarında kolaylıkla soğuklardan korunabilirsiniz. Bugün sizlere kış aylarında yapılacak yalıtımları ve önlemlerden bahsedeceğiz böylelikle bulunduğunuz ortam daha sıcak ve sağlıklı olacaktır. Isı yalıtımı nasıl olmalıdır? Isı yalıtımın avantajları ve önerilerinin bulunacağı bu yazı dizisinde Güven-taş size hiç bir yerde bulamayacağınız önerilerde bulunacak.


Ege bölgesi ve İzmir kış aylarını diğer şehir ve bölgelerden daha hafif ve ılık geçirmektedir her ne kadar avantaj olarak gözükse de küresel ısınma nedeni ile soğuk dönemlerde geçirmekteyiz. Özellikle yeni taşındığınız evde alacağınız ısı yalıtım önlemleri ile daha az para harcayarak ısınabilirsiniz. İşte yapılması gerekenler;


Isı Yalıtımı Nedir?

Isı yalıtımı, bulunduğunuz ortamı dışarıdan gelen soğuk veya sıcak havanın girmesini engellemek için yapılan uygulamalar bütününe denilmektedir. Dış ortamdan girebilecek havanın engellemesi yada en aza indirilmesini hedefleyen ısı yalıtımı size hem sağlıksal hemde ekonomik anlamda kazanç sağlamaktadır.


Isı Yalıtımının Avantajları

Isı yalıtımı yapılan ortamlarda daha az sağlık sorunları gözükür, ısınmak için harcadığınız paranın daha azalmasını sağlar, çevre kirliliğini azaltır ve konutlarınızın yıpranmasını önler.


Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı özellikle evlerin çatı kısımlarına ve dış çevreye bakan duvarlarına ısı geçirmeyen malzemeler kullanılarak yapılmaktadır.


Isı Yalıtım Maliyeti

Bilinenin aksine çok yüksek ücretlerin ödenmediği ve uzun vadede ödenilen ücretin amorte edilmesi sayesinde günümüzde bir çok kişinin tercihi haline gelmiştir.