Paketleme Yöntemleri

Paketleme Yöntemleri

Taşınma işlemleri esnasında en büyük sorunlar, paketlemedeki yanlışlardan dolayı oluşan kırılma eşyaların zarar görmeleriyle gün yüzüne çıkmaktadır. Bilinçli olarak paketleme yöntemleri kullanılmadığı zamanlarda, problemlerde ardı ardına gelecektir. Özellikle kadınların bilmesi gereken ve özenle, dikkatli bir şekilde paketlenmesi gereken eşyalarınızın ne kadar uzun yol gideceği önemli değildir. En kısa mesafede de, en uzun mesafede de ihtiyaç olan paketleme, profesyonel bir el değmişçesine özenli yapılmalıdır. Bu nedenle, evinizi taşımayı planladığınız zamanlarda, kendinize 10 gün gibi bir süre ayırarak, sorunsuz paketleme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Paketleme Yöntemleri arasında, yapılması ve dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktası bulunmaktadır. Bu unsurlara dikkat ettiğiniz zamanlarda, hiçbir sorun yaşamadan nakliyat işlemleri yapılacaktır. Paketlemede temel olarak kullanacağınız kutu ve kolilere eşyalarınızı yerleştirirken cam veya kırılma riski olan eşyaları kesinlikle tabana koymayın. Birbirine çarpınca kırılma ve deforme olma ihtimali yüksek ürünlerinizi yan yana koymamaya dikkat edin, eğer yan yana koyma zorunluluğunuz varsa mutlaka arasına gazete kağıdı veya kalın havlular koyarak birbirlerine temasını engelleyin.


Güven-taş'dan Paketleme Önerileri

Hiç bir yerde bulamayacağınız en özel ve işe yarayan, özellikle ev taşıma konusunda size kolaylık sağlayacak paketleme önerilerimizi mutlaka inceleyin.


Kırılacak Eşyaları Özenle Koruyun

Evinizde yer alan bardak, çanak, tabak, saat gibi eşyaların paketlemesine azami seviyede dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğru bir taşıma tekniği kullanılsa bile, kesinlikle iyi paketlenmemiş olan ürünlerin ve eşyaların kırılması söz konusu olacaktır. Bu nedenle, tabloları, bardakları, tabakları ve bunlara benzer tüm eşyaları profesyonel biçimde paketlemeniz gerekir. Bardak, tabak ve kırılacak diğer eşyaları paketlerken, gazetelerden yardım alabilirsiniz. Tüm bardakları tek tek gazeteye sarmanız, tabakların arasında gazeteler veya onu koruyacak bez gibi yumuşak malzemeler koymanız önemlidir. Bunun yanı sıra; kırılacak olan eşyalarınızı kolilerken, ilk önce gazete yardımıyla birbirine zarar vermemelerini sağladıktan sonra, koli içerisine de özenle dizmeniz gerekir. Kadınların bu konudaki hassasiyeti erkeklere göre daha fazladır. Paketleme Yöntemleri içerisinde bulunan bu yöntemle, koli içerisinde hareket etmeyecek kadar fazla kırılacak eşyayı bir arada tutmaya özen gösterin. Herhangi bir sallantıyla birbirlerine sert şekilde çarpmayacak, sarsıntılardan zarar görmeyecek kadar yakın ve dengeli biçimde paketlemeniz, zarar görmelerini önlemede önemli rol oynayacaktır.


Dolapların Kapaklarını Sabitleyin

Evinizde yer alan çekmeceli komodin, dolap, açılır fırın ve buzdolabının kapaklarını, sağlam bir ip yardımıyla sabitleyin. Bu, taşınma esnasında büyük bir rahatlık sunacağı gibi, açılarak duvara veya araçta etrafa çarpmasını da engelleyecektir. Kapakların açılması, can güvenliği açısından da büyük sorunlar teşkil edecektir. Bu nedenle, paketleme yöntemleri içerisinde kullanacağınız kapakları sabitleme işleminden kesinlikle yararlanmanız gerekir. Dolapların yanı sıra; açılabilir bazalar da büyük sorunlar teşkil etmektedir. Bazaların üst kısımlarını da sabitlemeniz ve açılmasını önlemeniz sizler için büyük önemdedir. Hem eşyalarınızın kırılmaması ve kaliteli taşımacılık; hem de taşıyanların yüzüne çarpmaması için güven teşkil edecektir.


Fazla Ağır Paketler Yapmayın

Taşırken kolaylık sunması açısından, her zaman daha fazla ama daha hafif paketler kullanmalısınız. Paketlerin ağır olması, taşıyanlar için sorun yaratacağı gibi; taşınırken yere düşmesi ve kırılması, zarar görmesi anlamına da gelecektir. Hem eşyalarınızın güvenliği ve sağlam kalması, hem de taşıyanlar açısından; çok fazla yüklü paketler yapmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Tüm bu detayları sorunsuzca yerine getirdikten sonra, Paketleme Yöntemleri arasında en fazla dikkat edilmesi gereken unsurlara sahip olmuş olacaksınız. Aynı şekilde; hem kaliteli bir taşımacılık, hem de daha fazla güven sunacak işlemler için dikkat etmeniz gereken hususlar bu şekildedir. Kadınların genellikle ilgilendiği ve dikkat etmesi gereken bu ince noktalarla birlikte, daha kaliteli bir nakliyat işlemi yapılabilir. Bugün sizlere eşyalarınızı daha uzun süre kullanarak deforme olmasını önlemek için paketleme yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca ev taşıma sırasında size son derece yardımcı olabilecek püf noktalarını bulabileceksiniz. Evdeki bir çok eşya size paketleme yönteminde yardımcı olacaktır özellikle ambalaj kağıtları, baloncuklu poşetler, mukavva, gazete kağıtları ve kalın havlular oldukça yardımcı olacaktır.


Paketleme Yöntemleri

Taşınırken veya eşyaların depolanması gibi konularda güzelce paketlenmesi gerekebilmektedir. Bu işlemlerin başarılı şekilde yapılması eşyaların daha az zarar görmesini sağlamaktadır. Paketleme işlemlerinin etkili bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bu durum zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesi yanında yerden de tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Başarılı bir şekilde yapılacak olan paketleme yöntemleri ile bu durum sağlanabilmektedir. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilerek ve uygulanarak sorunsuz bir şekilde paketleme işlemleri yapılabilmektedir. Etkili bir şekilde yapılacak olan paketleme işlemleri ile taşınmanın çok daha kolay olması sağlanabilmektedir. Taşınma dönemleri insanların en çok sorun yaşadığı dönemlerdir. Bu dönemlerde kolay bir şekilde toplanmak ve yeni yere kolay şekilde eşyaların yerleştirilmesi bu şekilde mümkün olabilmektedir.


Etkili Paketleme Yöntemleri Uygulamalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Paketleme işlemlerine başlamadan önce bu konuda kullanılacak malzemeler alınması veya bulunarak paketleme işlemi için bulundurulmalıdır. Bu konuda koliler, falçata, koli bantları ve streç film kullanımı oldukça önemlidir. Bu sebeple bunların bulundurulması sağlanmalıdır. Bu işlemden sonra etkili paketleme yöntemleri konusunda kolilerin çok fazla ağır olmaması sağlanmalıdır. Ağırlığın eşit şekilde tüm kolilere bölünmesi sağlanmalıdır. Genel olarak 30 kg ağırlığı bir koli için yeterli bir ağırlık olmaktadır. Toplanacak ve paketlenecek eşyalar kolilere zorlayarak sokulmamalıdır. Farklı boyutlardaki ve şekillerdeki eşyaların başarılı bir şekilde kolilere yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Paketleme konusunda yanıcı ve patlayıcı olan malzemelerin paketlenemeyeceği unutulmamalıdır. Bunlar ayrıca özel olarak taşınmalıdır. Çekmeleri olan komidin gibi eşyaların içerisindeki her eşya kolilere konulmamalıdır. Bunların bantlanması veya streç film ile sarılması mümkün olabilmektedir. Bu şekilde paketleme şekilleri oldukça önemli olmaktadır. Sorunsuz olarak yapılacak paketlemelerde taşınma sırasında veya eşyaların yeniden yerleştirilmesi sırasında ihtiyaç duyulacak eşyalar paketlenmemeli veya en son paketlenmelidir. Özellikle paketleme konusunda kullanılacak malzemeler için bir çanta alınması başarılı bir şekilde paketleme işlemlerinin yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca değerli olan eşyalar kolilere konulmamalıdır. Değerli ve pahalı olan kişisel takı veya farklı eşyalar çantalar ile yanlarına alınarak taşınmalıdır. Bu şekilde yapılacak olan işlemler başarı sağlanmasını mümkün hale getirmektedir.


Başarılı Paketleme Şekillerinin Uygulanması İle Sorunsuz Bir Taşınma Mümkün Olmaktadır.

Yapılacak paketleme işlemleri konusunda kolilere konulacak eşyaların kırılacak olanları özel olarak sarılarak konulmalıdır. Kırılacak eşyaların olduğu kolilerde boşlukların olmaması sağlanmalıdır. Ayrıca kolilerdeki boşluklara hafif eşyaların konulması da kolilerin ağırlık dengelerinin en iyi şekilde oluşmasını sağlamaktadır. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan paketleme şekilleri konusunda mümkün olduğu kadar eşyaların kendi kolileri içerisine konulması sağlanmalıdır. Taşınma durumunda eşyaların paketlenmesi için çöp poşeti kullanımı çok fazla olmaktadır. Ancak bunlar dayanıksız olmakta ve kolay bir şekilde yırtılmaktadır. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için kolilerin kullanılması oldukça büyük bir fayda sağlayacaktır.  Kolilerin toplanması sırasında odanın bir kenarına dizilmesi fayda oluşturacaktır. Bunun yanında kolilerin üzerine içerisinde ne oldukları ve gidilecek yerde nereye konulacağı konusunda bilgiler yazılması fayda sağlayacaktır. Bu konuda sorunsuz olarak yapılacak paketleme işlemleri için paketleme hizmetleri alınabilmektedir. Bu şekilde sorunsuz bir paketleme işlemi yapılabilmektedir. Taşınmak konusunda veya eşyaların depolanması gibi durumlarda paketlenmesi gerekebilmektedir. Sorunsuz bir şekilde yapılacak bu işlemlerde başarı sağlanması böylece mümkün olabilmektedir. Toplanmanın çok daha kolay olması ve az zaman harcaması yanında maliyet konusunda da avantaj sağlamaktadır. Etkili şekilde yapılacak olan paketleme ile sorunsuz bir taşınma yapılabilmektedir. Bu konuda yapılacak uygulamalar ile sorunsuz bir şekilde başarı sağlanabilmektedir.