Evden Eve

Sitemizin nakliyat dünyası bölümünü siz değerli kullanıcılar için açtığımızı daha öncede belirtmiştik, bu kategoride alacağınız bilgiler size başarılı bir taşıma deneyimi sunacaktır. Ücretsiz olarak sunduğumuz pek çok hizmet gibi bu taşıma önerileri de size iyi bir kılavuz olacaktır. Bu blog sayfasını açtığımızdaki ilk yazımız olan ev taşıma işlemleri başlıklı yazımızın daha detaylı halini bulabileceğiniz ve ağırlığı evden eve nakliyat üzerine kurulu olan önerilerimize vakit kaybetmeden başlıyoruz.


Planlı ve Disiplinli Şekilde Çalışmak
Başarının tek sırrını aslında bir cümle ile özetledik, 1985 yılında yaptığımız ilk nakliyat işinde de bugünkü taşıma işlemlerinde de planlı ve disiplinli bir şekilde çalışarak sunduğumuz hizmetten en üst seviyede verim elde etmeyi sağlamış bulunuyoruz. Nakliyat firmasının seçimi ile başlayıp son eşyanın evinize yerleştirilmesi ile sona eren ve büyük streslerin yaşandığı kimi zaman yorgunluğa yenik düşülüp pes etme noktasına gelme dönemidir taşınma işlemleri. Öncelikle evinizi taşımak için bir evden eve nakliyat firması bulmalısınız. Çünkü günümüzde nakliyat ve taşıma alanında uzman birimlerden yardım almadan taşınmak neredeyse imkansız hale geldi, bunun nedeni ise büyük eşyalara sahip olmak ve taşınılacak yerin uzak olmasıdır, bu ve daha bir çok nedenden dolayı profesyonel nakliyat firması seçmelisiniz. Peki evden eve nakliyat firması nasıl seçilir? Nelere dikkat edilir? Aslında bu konuda geçtiğimiz gün güzel bir yazı kaleme almıştık "Nakliyat firması seçerken dikkat edilmesi gereken 5 altın kural" başlıklı yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz. Biz yinede kısaca özetleyelim.


Nakliyat Firması Seçim Süreci
Tıpkı nakliyat firması seçerken olduğu gibi artık günümüzde tüm hizmetleri önce İnternet üzerinden araştırıyoruz. Çevremizdeki yakın nakliyat şirketlerini bulup onlar hakkında detaylı bilgileri siteleri üzerinden ulaşabiliyoruz. Zaten bizde guven-tas.com sitesini bu amaçla hazırladık, kullanıcılara daha hızlı ulaşabilmek ve verdiğimiz hizmetleri onlara daha iyi anlatabilmek için. Tek bir firmaya bağlı kalmadan bir çok firmayı inceleyerek gerçekleştirilen bu seçim sonrasında mutlaka firmanın ofisini ziyaret edin. Sonuçta siz önemli bir hizmet alıyorsunuz ve bunun için bir ödeme yapacaksınız bu yüzden firma hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olmalısınız. Ayrıca bu ziyaretiniz evden eve nakliyat firma sahiplerinin oldukça hoşuna gidecek bir davranıştır. Eğer bir kaç firma hakkında kararsız kaldıysanız çevrenizden bu konuda yardım alabilirsiniz. Arkadaşlarınız yada akrabalarınız size bu konuda mutlaka fikir vererek daha önce hizmet aldıkları nakliye firmalarını önereceklerdir.


Nakliyat Firması Seçiminden Sonra
Nakliyat firması ile görüştünüz ve anlaşmaya vardıktan sonra bir miktar kaparo* verebilirsiniz (*bu firmaların çalışma anlayışına göre farklılık gösterebilir). Ortak belirlenen gün doğrultusunda nakliyat firmasının ekspertiz personeli taşınılacak eve gelerek gerekli incelemeleri yaparak size net bir taşıma ücreti belirtilecektir. Ayrıca kullanılacak taşıma ekipmanları ve malzemelerde belirlenecektir, nakliyat eksperi hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.guven-tas.com/nakliyat-eksperi bu bağlantıyı inceleyebilirsiniz. Bu esnada ekspertiz tarafından size verilen öneriler ve tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz.
Taşınma Öncesi Hazırlıklar
Nakliyat firması ile anlaştıktan sonra gelen ekspertiz çalışanı önerileri doğrultusunda; özel ve kırılma ihtimali olan eşyalarınızı belirleyerek bunları kolilere koyabilirsiniz. Ayrıca yeni evinize giderek son temizlik işlerinizi yapabilir gelecek büyük eşyaların yerlerini belirleyebilirsiniz.