Ev Taşıma İşlemleri

Ev taşıma nakliyatın temelini oluşturan ve nakliyat sırasında en çok dikkat edilmesi gereken kavramların başında gelmektedir. Eşyaların sağlıklı bir şekilde taşınacak yere aktarılmasında yapılması gereken bir kaç koruyucu faktör ile sizde ev taşıma sırasında sorunsuz ve hasarsız bir şekilde eşyalarınızı taşıtabilirsiniz. Büyük ve ağır eşyalar üzerinde bulunan genellikle kırılma ihtimali olan daha küçük boyutlardaki eşyaları tek bir kutu içerisinde barındırmak ve bunları streç film, gazete yada farklı kağıtlarla sarmak hem çizilme / kırılma ve deforme olma olasılığını en aza indirmenize yarayacaktır.Ev Taşımada Dikkat Edilmesi Gerekenler


Eğer profesyonel olarak ev taşıma hizmeti almayıp bireysel imkanlarla taşınacaksınız dikkat etmeniz gereken ve ev taşıma işinizi kolaylaştıracak önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Ev taşımak gerçek anlamda insanı strese sokan bir o kadar da telaşlandıran bir aktivitedir bazen zorunlu (tayin, evin küçük/büyük gelmesi, maddi sebepler) bazende keyfi (evin konumunu beğenmemek v.b) olarak ev değiştiririz. Yaklaşık bir hafta sürebilen bu ev taşıma işlemleri programlı ve planlı hazırlanıldığı taktirde daha sağlıklı bir ev taşınması yaşayabilirsiniz. Maddeler halinde ev taşınmasında yapabileceğiniz püf noktalarını yazalım;
* Bol miktarda kutu, torba, gazete kağıdı, streç film gibi ev taşımada ihtiyaç olan yardımcı araçları temin edin.
* Eminiz evinizde bir çok gereksiz eşya bulunmakta önceliği bu eşyaları ayırmaya verin çünkü yeni evinizde de bunları kullanmayacaksınız ihtiyacı olan kişilere bunları vererek hem evinizdeki eşya sayısını azaltabilir hemde ihtiyacı olanlara iyilik yapmış olursunuz.
* Eşyalarınızı toparlamaya oda oda başlayın böylece tamamen bitirdiğiniz odaya tekrar geri dönmeyerek planlı bir şekilde ev taşıma işlemlerini gerçekleştirirsiniz.
* Yeni evinize tüm eşyalarınız temiz olarak gitmek istersiniz bunun için halı, koltuk gibi sürekli kirlenen eşyalarınızı ev taşıma işlemi boyunca yıkamacılara göndererek hem evde yer açma şansınız olur hemde temizlenen yeni ürünlerinizi yeni evinize göndererek nakliye arabasında yer açılmasını sağlarsınız.
* Kıyafet gibi kırılma riski olmayan ve fazla yer kaplamayan türdeki eşyalarınızı deforme olmadan sıkıştırarak taşınmasını sağlayın.
Yukarıdaki bilgiler size ev taşıma işlerinde yardımcı olacak temel püf noktaların önemli kısımlarıdır ancak sizde bunlarla uğraşmak yerine Güventaş nakliyat firması ile çalışarak daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde taşınma ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Nakliyat firmaları genellikle ev taşıma işlemleri sırasında asansörlü taşımacılığı tercih ederler hem fiyat açısından hemde hız açısından asansörlü taşımacılık ev taşıma sektörünün en çok kullanılan ve tercih edilen hizmetlerin başında gelmektedir.