Nakliyatta Sanal Mağaza Dönemi

Teknoloji gün geçtikçe ilerlerken bu duruma nakliyat firmalarının kayıtsız kalması mümkün değildi. Artık tüm nakliyat firmaları web sitesine sahip üstelik bir değil bir çok web sitesi üzerinden yayın yaparak müşteriler bulma çabasına girmiş durumdalar. Nakliyat konusunda hizmet almak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler aramalarını genellikle bölgelerine göre yaptığı için daha etkili ve kesin sonuçlar bulabiliyor ancak artık birer kurumsal imaj haline gelen nakliyat siteleri ne kadar faydalı bilgiler ve hizmetler içeriyor? Bugün sizlere başarılı bir nakliyat firmasının web sitesini nasıl olmalı bu sorunun detaylı ve kapsamlı bir şekilde açıklamasını yapacağız. Aşağıda yer alan çalışmalar Güven-taş nakliyat firmasının da sitesinde güncellemelerle birlikte yapacağı çalışmaları baz almaktadır.


Nakliyat İhtiyacı Olan Biri Ne İster?

Kendimizi ev taşıma ihtiyacı olan bir müşteri gibi düşünerek hareket etmemiz gerekiyor bu yüzden hem aramaları hemde bulduğumuz nakliyat siteleri buna göre değerlendireceğiz. Tecrübe ve birikimlerimizi bir araya getirdik ve müşterilerin girdiği nakliyat sitelerinde profesyonelliğin ve kurumsal imajın mutlaka olması gereken faktörler olduğunu aradığını tespit ettik. Peki profesyonellik nasıl sağlanabilir? Karmaşık ve detaylı gibi gözükse de aslında son derece basit bir sistemle sağlanabilecek özelliktir. Nakliyat sitenizde mutlaka iletişim bilgileriniz, açık adresiniz ve sabit numaranız bulunması gereklidir. Böylece nakliyat sitenize giren müşterinize bir firma olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Referanslar ve görsel çalışmalarına önem verin, müşteri daha önceki yaptığınız işleri bilmek ister onlara referanslarınızı mutlaka gösterin böylece nakliyat konusunda deneyimli bir firma olduğunuz hissini verebilirsiniz. Sadece resim ve yaptığınız işleri yazı olarak değil video şeklinde ekleyin ayrıca bu konuyu sosyal medyada paylaşarak kitlenizi büyütebilirsiniz.
Nakliyat sitenizi dükkanınız olarak düşünün ana sayfanız ne kadar güzel tasarım ve kolay anlaşılabilirse o kadar ziyaretçilerinizi sayfanızda tutarsınız. Buda müşterinin hoşuna giderek satışınızı etkileyecektir. Taşınma ihtiyacı olan kişilere istediği ve aradığı şeyleri sunun sizin nakliyat ihtiyacınız olsa bir nakliyat sitesinde ne arardınız? İşte bu sorunun cevaplarını sitenizde paylaşın. Ev taşıma ihtiyacı olan bireysel müşteri için döviz bilgileri önemli değildir ancak taşınacağı evinin mesafesi ve yol haritası önemlidir işte böyle bilgileri sunarak yararlı bilgiler verebilirsiniz.
Net fiyat vermek web siteniz üzerinden pek uygun olmayabilir. Bunun için ekspertiz hizmetinin evi mutlaka görmesi gerekiyor net fiyatlar vermek yerine online randevu sistemi yaparak müşterinizin size bir form oluşturarak taşınma bilgilerini iletmesini sağlayın. Unutmayın ziyaretçiler etkileşim içinde bulunduğu web sitelerine önem verirler.