Ağır Eşyaları Taşıma Yöntemleri

Taşınmanın belki de bedensel güç gerektiren ve diğer ev eşyalarına göre daha fazla risk unsurları barındıran ağır eşyaların yeni eve taşınması gerçekten dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Zahmetli olmasının yanı sıra vücudu oldukça yoran ağır eşya taşıması bilinçli bir şekilde yapılmadığı taktirde kalıcı fiziksel hasarlara neden olabilmektedir. Ancak bugün sizlere ağır eşya taşıma konusunda vereceğimiz özel bilgiler sayesinde çok daha sağlıklı bir şekilde evden eve taşınma işlemlerini yapabileceksiniz. Yazımızda ağır eşya taşınmasında kullanabileceğiniz yardımcı ekipmanları, sizin yerinize bu hizmeti verecek evden eve nakliye firmalarını ve çalışma şekillerini anlatmaya çalışacağız.


İşi Profesyonellere Bırakın

Size önerebileceğimiz belki de en etkili ve kesin yöntem bu ancak farklı yöntemleri de sizler için sıralayacağız. Genel olarak bakıldığında ev taşıma işinde profesyonel olarak çalışan ve bu konu üzerinde deneyimli kişilerden oluşmuş nakliyat firmasının seçimi sizi zorlu ağır eşyaların taşınması işinden büyük ölçüde kurtaracaktır. Tabi her ne şartta olursa olsun seçeceğiniz nakliyat firması taşıma işlemi yaparken mutlaka sizinle koordineli bir şekilde çalışmasını isteyin. Çünkü özellikle ağır eşyaların taşınması kadar bu eşyaların yeni evdeki konumunu belirlemekte sizin zevk ve tercihinize kalmış bir konudur. Nakliyat firmasına fazla iş kalmasın çoğu şeyi halledip daha düşük fiyata taşınırım şeklindeki yanlış düşünceler sizi hem fiziksel hemde uzun vadede maddi anlamda zarara uğratacak yanlış tercihlerdir.


Yardımcı Ekipman Seçimi

Sadece ağır eşyaların taşınması değil ufak tefek eşyalarında taşınmasında kullanabileceğiniz yardımcı araçlar ile taşınma işlemlerini hızlı bir hale getirebilirsiniz. Halat, yükleme aracı, elektrikli taşıyıcılar gibi araçları tercih ederken bu araçlarında sağlamlığından emin olarak çalışmalarınıza başlayın. Eğer eşya taşıma işinde yalnız değilseniz ekibinizle mutlaka planlı ve sistemli şekilde taşıma gerçekleştirin işlemlerinizi aynı anda ve oldukça dikkatli bir şekilde yapın. Eşyaları tutacağınız yerlerin güvenilir ve size zarar vermeyecek şekilde olduğuna emin olun.


Taşıma Öncesi Hazırlıklar

Ağır eşyaların taşınmasını daha güvenilir bir şekilde yapmak için taşıma öncesinde taşınacak eşyaların etrafını ve yol güzergahında size engel olabilecek diğer eşyaları kaldırın böylece eşya taşırken ayağınıza bu tür eşyaların takılmasını önlemiş olacaksınız. Hayati öneme sahip bu küçük püf noktası ile artık daha güvenli bir şekilde ağır eşyaları taşımaya başlayabilirsiniz.


Ağır Eşya Taşıması Sırasında Yapılan Yanlışlar

Aşağıda belirteceğimiz yanlış taşıma işlemleri ev taşıma sırasında sürekli yapılan ancak ciddi fiziksel hasarlara neden olduğu kanıtlanmış hatalardır. Bu örnekleri dikkatli inceleyin ve yapmamaya dikkat edin.


Belinize ağırlığı vererek taşımak: Ciddi bel hastalıklarına varan yanlış taşıma yöntemidir. Belinize verilen ağırlık sizi bel fıtığı, omurilik zedelenmesi gibi tedavisi zor sağlık sorunları ile karşı karşıya bırakabilir.


Vücut hazırlığı yapmadan taşımaya çalışmak: Vücut ısısı, kaslarınızın hazır olması ve rahat kıyafetler tercih etmeden yapılacak taşıma işlemi son derece sağlıksız bir taşınma işlemidir. Buna engel olmak için taşıma öncesinde ufak egzersiz hareketleri ve rahat kıyafetlerin giyilmesi taşıma işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.


Eşyanın ağırlığını bilmeden kaldırmaya çalışmak: Taşıyacağınız eşyanın ağırlığı uygulayacağınız kuvveti belirleyecektir. Ön hazırlık yapmadan ve ağırlığını tahmin edemediğiniz eşyalara aniden yüklenmek ellerinizin ve belinizin hasar görmesine neden olacaktır. Eşya beklediğinizden hafif ise uygulayacağınız yüksek kuvvet nedeni ile hem sizin hemde eşyanızın zarar görme ihtimali artacaktır.


Güven-taş Tavsiyesi

Ev taşımak ciddi bir iştir. Güven-taş olarak size sunduğumuz özel taşıma hizmetlerimizi tercih ederek hem eşyalarınız hemde siz hiç bir zarar görmeden taşınma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Güventaş nakliyat olarak, tüm taşımacılık hizmetlerimizde eşyalarınızı taşıma boyunca sigortalıyoruz.